Powrót

Koncert Jacka Kieroka z zespołem

Niedziela 6 sierpnia o 20.00

Jacek Kierok – wokalista, gitarzysta, akordeonista - na scenie występuje od 1991 roku. Pochodzi z Piekar Śląskich. Od kilku lat na scenie towarzyszy mu jego żona Jolanta.
Z muzyką związany od dzieciństwa – wychowywał się w muzykalnej rodzinie. Uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej w Bytomiu, gdzie uczył się wokalistyki, przygotowując się do Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, jak też ogniska muzycznego (gra na akordeonie).

W twórczości artystycznej przywiązuje ogromną wagę do tradycji. Jego piosenki opowiadają o rodzinie, miłości, życiu, śląskich tradycjach, ale też religii (Jacek ma w swoim dorobku 6 płyt o tematyce religijnej). Piosenki Jacka Kieroka utrzymane są w stylistyce szlagierowej i tanecznej, a także muzyki greckiej i bałkańskiej. Wszystko, o czym śpiewa umacnia go jako człowieka. Piosenkarz pragnie, by jego twórczość budziła w ludziach wiarę i chęć do lepszego życia. Piosenki Jacka Kieroka pojawiają się w regionalnych radiach i telewizjach, jak też telewizji TVS. Utwory wokalisty często pojawiają się w telewizyjnych oraz radiowych koncertach życzeń. Wokalista koncertuje w kraju oraz poza granicami. Do największych przebojów artysty należą m.in.: Życie to wielka podróż, Tulipany z Amsterdamu, Dziś jest Oktoberfest, Dalmatynka, W aksamitnych płatkach róży, Babciu, dziadku dziękujemy, Małe serduszko z czekolady, Niech nastanie piękny czas, Podaruj mi jedną gwiazdę, Powtarzaj mi co dnia.

Zapraszamy jeszcze bardzo serdecznie na koncert Jacka Kieroka z zespołem, w niedzielę 6 sierpnia o godz.20.00, w kośceiele klasztornym w Osiecznej!

400 lat franciszkanów

 400 lat franciszkanów
w Osiecznej

Franciszkanów - reformatów sprowadzono do Osiecznej 1622 roku. Stało się to dzięki staraniom Adama Olbrachta Przyjemskiego, wielkiego oboźnego koronnego, senatora i późniejszego kasztelana gnieźnieńskiego. Tym aktem fundator wypełnił zobowiązanie testamentalne swej pierwszej małżonki Zofii z Przymułtowic Przyjemskiej. Uroczyste wprowadzenie braci odbyło się 14 sierpnia. Była to pierwsza fundacja reformatów w Wielkopolsce.

800 lat zakonu

1W 1209 roku św. Franciszek z Asyżu założył nowy zakon w Kościele. Siebie i swoich towarzyszy nazywał braćmi mniejszymi (łac. fratres minores) - chciał przez to podkreślić, że ich życie ma polegać nie na wywyższaniu się, ale na świadomym wyborze małości (łac. minoritas), uniżoności.

2Do takiej postawy zachęcał Chrystus w Ewangelii, a Franciszek nakazał w regule praktykować życie w ubóstwie i uniżeniu. Pierwszych zakonników nazywano Pokutnikami z Asyżu, dopiero później przyjęła się nazwa franciszkanie (od imienia św. Franciszka). Do XV wieku istniał jeden zakon franciszkański.

3W wyniku uwarunkowań na tle kulturowym, historycznym, geograficznym oraz na skutek różnic w praktycznym stosowaniu reguły, w XV i XVI w. wyłoniły się istniejące do dzisiaj trzy niezależne zakony franciszkańskie: Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych, Zakon Braci Mniejszych i Zakon Braci Mniejszych Kapucynów.

800 lat zakonu