Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego
20.04. - 27.04.2025
W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (20.04.)
Msze święte o 9.30 i 18.30. Nie będzie Mszy świętej o 7.00.
Po Mszy świętej o 9.30 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (21.04.) – II Dzień Świąt Wielkanocnych
Msze święte o 7.00, 9.30 i 18.30.
Po Mszy świętej o 9.30 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
Zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
OKTAWA WIELKANOCY - trwa do Niedzieli Miłosierdzia Bożego (27 kwietnia).
Z tej okazji uroczystość św. Wojciecha zostaje przeniesiona na poniedziałek 28 kwietnia.
Natomiast w piątek w Oktawie Wielkanocy (25.04.) nie obowiązuje post od potraw mięsnych.
Zachęcamy w Oktawie Wielkanocy do częstego, codziennego udziału w Mszach Świętych i przyjmowania Komunii świętej.
W okresie wielkanocnym nie będzie Drogi Krzyżowej w piątki oraz w Dni Fatimskie.
W przyszłą niedzielę (27.04.) – Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna 81 Tydzień Miłosierdzia.
Msze św. o 7.00 i 9.30. Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
Do Święta Bożego Miłosierdzia przygotujemy się przez Nowennę odmawianą w tygodniu po Mszy świętej o 18.30. (tekst Nowenny na stronie internetowej).
Od przyszłej niedzieli o 8.55 Godzinki ku czci Matki Bożej.
W związku z trwającym w Kościele Jubileuszem Roku 2025, ponieważ nasze Sanktuarium Maryjne w Osiecznej jest Kościołem Jubileuszowym, od pierwszej niedzieli maja, tj. 4 maja, wprowadzamy dodatkową Mszę świętą w każdą niedzielę o 18.30!! Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na niedzielne Msze święte w naszym Sanktuarium. Intencje na Msze święte można zamawiać przy furcie klasztornej. Przypominamy, że w naszym Maryjnym Sanktuarium każdego dnia można zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Wyrażamy wdzięczność za wspólnie przeżyty czas Wielkiego Postu: za udział w Mszach Świętych, Gorzkich Żalach, Drogach Krzyżowych i Triduum Paschalnym, za udział w adoracjach w Ciemnicy i przy Bożym Grobie. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Liturgii Triduum Paschalnego, Świąt Wielkanocnych i wystroju naszego kościoła. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy za każde Wasze duchowe i materialne wsparcie, poprzez ofiary złożone w kościele i wpłacone na konto naszej klasztoru i Sanktuarium. Dziękujemy za przesłane i przekazane życzenia oraz za prezenty. Za to wszystko serdeczne „Bóg zapłać”! Zapewniamy o wdzięcznej modlitwie w naszej Wspólnocie zakonnej i w naszym Maryjnym Sanktuarium.
Życzenia na Święta Zmartwychwstania Pańskiego – Wielkanoc 2025r.
„Wesoły nam dzień dziś nastał! Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się nim i weselmy!”
„Zmartwychwstanie Chrystusa przyniosło wszystkim nową nadzieję”.
Niech każde spotkanie z żyjącym pośród nas Jezusem we wspólnocie Kościoła, w Sakramentach świętych a szczególnie w czasie Eucharystii, napełnia nasze serca, umysły i nasze Rodziny, nadzieją płynąca ze zmartwychwstania Chrystusa, nadzieją która zawieść nie może!
Niech czas Jubileuszu Roku 2025, będzie dla nas wszystkich czasem błogosławionym, czasem umacniania wiary w Boga oraz rozpalenia jeszcze większej miłości do Chrystusa i do naszych bliźnich. Niech umacnia się nasza nadzieja, że tak jak Chrystus, my również zmartwychwstaniemy do życia wiecznego! Bądźmy każdego dnia mężnymi, odważnymi i radosnymi uczniami Jezusa głoszącymi w dzisiejszym świecie, słowem i przykładem, Jego Ewangelię!
Wszystkim dziękujemy za każde wasze duchowe i materialne wsparcie oraz zapewniamy o modlitwie za Was i za wasze Rodziny, zarówno w naszej zakonnej wspólnocie, jak i w naszym Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, do którego w Roku Jubileuszu 2025 szczególnie serdecznie zapraszamy.
Ogłoszenia z kościoła parafialnego
- informacje na stronie parafii: osieczna.parafia.net.pl
Z darem modlitwy Bracia Mniejsi Franciszkanie z Osiecznej
1W 1209 roku św. Franciszek z Asyżu założył nowy zakon w Kościele. Siebie i swoich towarzyszy nazywał braćmi mniejszymi (łac. fratres minores) - chciał przez to podkreślić, że ich życie ma polegać nie na wywyższaniu się, ale na świadomym wyborze małości (łac. minoritas), uniżoności.
2Do takiej postawy zachęcał Chrystus w Ewangelii, a Franciszek nakazał w regule praktykować życie w ubóstwie i uniżeniu. Pierwszych zakonników nazywano Pokutnikami z Asyżu, dopiero później przyjęła się nazwa franciszkanie (od imienia św. Franciszka). Do XV wieku istniał jeden zakon franciszkański.
3W wyniku uwarunkowań na tle kulturowym, historycznym, geograficznym oraz na skutek różnic w praktycznym stosowaniu reguły, w XV i XVI w. wyłoniły się istniejące do dzisiaj trzy niezależne zakony franciszkańskie: Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych, Zakon Braci Mniejszych i Zakon Braci Mniejszych Kapucynów.